niedziela, 9 czerwca 2013

Intermedia IIEA I st. sem.letni 2012/2013








Mają Siemek IIEA
Temat: Kopia/oryginał
Poprzez moją pracę chciałam ukazać jak odpowiedni emblemat, znaczek może podwyższyć w naszych oczach wartość przedmiotu. Mniej znane firmy produkują przedmioty tańsze, dorównujące jakością produktom wytwarzanym przez znane światowe marki, jednakże społeczeństwo chętniej sięga po uznane marki i jest gotowe zapłacić za nie wyższą cenę … Nikt nie usiłuje sprawdzić czy wino, gaśnica lub torba wyprodukowane przez nieznanych ogółowi wytwórców są gorszej jakości.
Moim zamierzeniem było ukazanie, jak zmienia się sposób widzenia popularnego, małowartościowego produktu przyozdobionego logo producenta uznanej i luksusowej marki.











Romana Michno
Kopia/oryginał
Do wykonania tej pracy zainspirowała mnie moja przyjaciółka. Nawet o tym nie wie ponieważ ten projekt biedzie prezentem właśnie dla niej. Temat „kopia - oryginał” wydał mi się najciekawszy do realizacji. Ponieważ wszystko jest kopią wcześniejszego oryginału. Czasami do starej rzeczy wystarczy doszyć jakiś ładny dinksik i już staje się oryginałem .
Jak widać granica jest cienka między tymi dwoma światami czego przykładem jest otaczająca nas codzienność. Kiedy zachodziłam w głowę jak podejść do tego tematu w sposób ciekawy, okazało się że olśnienie przyszło samo. Wcześniej wspomniana przyjaciółka zaprosiła mnie na ślub i poprosiła o pomoc w przeprowadzce do swojego narzeczonego . Kiedy otworzyłyśmy szafę by pakować i segregować ubrania wspominałyśmy czasy szkolne, ważne chwile w naszym życiu ,pierwsze miłości itd. Wszystkie te wspomnienia ożywały dzięki znalezionym w szafie ubraniom.
- ”ooo rany pamiętasz tę bluzkę?! Ile ja wtedy miałam lat? Pamiętam jak byłam w niej w wesołym miasteczku.”
Tego typu wspomnień było całe mnóstwo.

Chcąc zrobić przyjaciółce prezent, który będzie „magazynem” jej wspomnień okazał się świetnym tematem do rozwinięcia . Poszerzając go o frazę „podarowane i znalezione”. Ubrania, które chciała wyrzucić zabrałam ze sobą i uszyłam z nich lalkę oraz ubranko. Buzię i rączki wykonane są z modeliny kolorowej dla dzieci, którą wspaniałomyślnie obdarowały mnie dzieci mojej kuzynki ( by ograniczyć jej łamliwość elementy zostały wypalone w piecyku, co sprawia że modelina jest odrobinę elastyczna). Buciki zrobione są z korków po winie które wypiłyśmy z koleżankami świętując jej ostatni dzień mieszkania w pojedynkę. Torebeczka zrobiona jest ze starej kosmetyczki. Kokarda to stara znaleziona broszka. Szalik - fragment firanki i zasłony. Włosy to psia sierść o którą poprosiłam w jednym z salonów fryzjerskich dla psów w Chorzowie ( wykonanie peruczki w ramach przyjacielskie przysługi – Pani Ewa z teatru). Podstawa wykonana jest ze starej półki, korka, drewnianej listewki do podtrzymywania kwiatów, drucika z piwnicy, pinezek znalezionych u babci oraz fioletowej organzy do zdobienia bukietów. Tak właśnie z rzeczy kiedyś oryginalnych a zarazem produkowanych na skale masową udało się stworzyć coś niebanalnego,unikatowego z powodu swej niepowtarzalności (hand made). W wypadku tej pracy kopia tworzy oryginał.







Ewa Zachatová EA II Tytuł pracy: Adaptacja

Poprzez swój projekt chciałam ukazać możliwość wykorzystania starych, niepotrzebnych przedmiotów w celu stworzenia czegoś całkiem nowego i unikatowego. W mojej pracy zaadaptowałam pomysły mojego taty, udoskonaliłam je oraz przetworzyłam tak aby były czytelne i estetyczne. Przedstawione na projektach przedmioty są pewną formą recyklingu. Przedmioty ukazane w projekcie to między innymi: sanie wykonane z niepotrzebnych nart, kosiarka do trawy stworzona ze starego wózka dziecięcego, silnika, pralki oraz kosy.Mój projekt ma na celu uświadomienie ludziom, że możemy wykonać ze starych, zbędnych rzeczy przedmioty funkcjonalne. Nie musimy wydawać pieniędzy ani niepotrzebnie zaśmiecać środowiska. 





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz